Por Do Sol 17º Andar, Vista Da Cidade E Metro
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Incheckning/Utcheckning Snabbincheckning/-utcheckning |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
Lägenheten Por Do Sol 17º Andar, Vista Da Cidade E Metro São Paulo med 1 sovrum, som ligger i distriktet Sao Paulos centrum inom 25 minuters promenad från Museu de Arte de São Paulo, har plats för upp till 3 gäster. Wi Fi erbjuds för både affärs- och fritidsaktiviteter.
Bild- och ljudmuseet ligger ungefär 4 km bort, medan Avenida Ipiranga och Avenida São João ligger nära den här 30 m² stora lägenheten. Cirka 15 minuter till fots från lägenheten Por Do Sol 17º Andar, Vista Da Cidade E Metro kan du besöka Centro Cultural Banco do Brasil São Paulo. Populära sevärdheter i närheten av lägenheten inkluderar Gallery of Rock, som ligger mindre än 550 meter bort.
Gästerna har tillgång till kylskåp i ett kök. Tunnelbanestationen Republica är också belägen ungefär 5 minuter bort till fots.
- Lokala sevärdheter
- Parque do Ibirapuera700 m
- Obelisco4,5 km
- Julio Prestes Station1,2 km
- Clinicas Hospital and Medicin University3,1 km
- Estadio Palestra Italia4 km
- Museu de Arte de São Paulo (MASP)2,2 km
- MAM - Modern Art Museum4,9 km
- Downtown Sao Paulo500 m
- Sambodromo3,2 km
- Flygplatser
- São Paulo-Congonhas flygplats12 km
- Tågstationer
- Julio Prestes tågstation1,3 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
- 24-timmars reception
- Snabbincheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
- Hiss
På rummet
- Gratis toalettartiklar
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- ❓
Vilka är de mest populära sevärdheterna i närheten av den välkomnande lägenheten Por Do Sol 17º Andar, Vista Da Cidade E Metro?
Gallery of Rock samt Avenida Ipiranga och Avenida São João är några av de sevärdheter som ligger i närheten av den välkomnande lägenheten Por Do Sol 17º Andar, Vista Da Cidade E Metro. - ❓
Hur långt är det till stadens centrum från lägenheten Por Do Sol 17º Andar, Vista Da Cidade E Metro?
Det tar 10 minuters promenad från lägenheten Por Do Sol 17º Andar, Vista Da Cidade E Metro till stadens centrum. - ❓
Vad kostar det att boka den välkomnande lägenheten Por Do Sol 17º Andar, Vista Da Cidade E Metro?
Priset för att boka den välkomnande lägenheten Por Do Sol 17º Andar, Vista Da Cidade E Metro är 37$. - ❓
Kan vi ta med oss våra husdjur till lägenheten?
Gästerna kan bo på lägenheten med sina husdjur. - ❓
Vad är lägenheten Por Do Sol 17º Andar, Vista Da Cidade E Metros storlek?
Lägenheten Por Do Sol 17º Andar, Vista Da Cidade E Metros yta är 30 kvadratmeter.